Kosgeb Destekleri

Project Bilgi

 • Yapım Tarihi

  YAĞAN GROUP

 • Kategori

  Kosgeb Destekleri

KOSGEB Nedir? Kimleri Destekler?

 KOSGEB Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanlığına bağlı bir kuruluş olan ve tam adı Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme İdaresi Başkalığı olan bir kamu kuruluşudur. Adından da anlaşılacağı gibi KOSGEB özellikle küçük ve orta ölçek sanayiciyi desteklemek geliştirmek üzerine yoğunlaşmış bir kamu finans destek idaresi de diyebiliriz. KOSGEB gerek hibe gerek faizsiz kredi destekleri ile işletmelerin yapmayı planladıkları ama finans sağlayamamaları nedeni ile gerçekleştiremedikleri yatırımların hayata geçmesinde önemli rol oynar. Eğer sizinde küçük bir işletmeniz var ve büyümek istiyorsunuz ama bunun için gerekli paraya veya kredi için teminata sahip değil iseniz KOSGEB ilk kapısını çalmanız gereken kurumdur.

KOSGEB Hangi Destekleri Verir?

KOSGEB firmalar ve girişimciler için pek çok farklı kategoride destek sağlamaktadır. Bunların başında Hibe destekleri yer almaktadır. Bu hibe destekleri gerek yeni bir fikir ile kurulan işletmeyi desteklemek amaçlı gerekse de var olan bir işletmenin büyütülmesi amaçlı geliştirilen projelere verilebilmektedir. Kobi destekleri firmanın kuruluşundan üretimine, tanıtımından fuar desteklerine, personelin alanında eğitim almasından AR-GE ve inovasyona kadar pek çok alanda verilmektedir. KOSGEB destek programları aşağıdaki gibidir.

KOSGEB DESTEK Programları:

KOSGEB Faizsiz Kredi Destekleri

KOSGEB in Küçük ve Orta Ölçekli firmalar için en önemli desteklerinden bir tanesi Kredi Faiz Desteğidir. KOBİ’lerin karşılaştığı en önemli sorunlardan bir tanesi finasman sağlamadır. Üretimin arttırılması, kalitenin arttırılması, AR-GE çalışmaları yapılması, pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinin arttırılması için KOBİ ler finansmana ihtiyaç duyarlar. Bunun için bankaların kapısına gidildiğinde bir sürü zorlukla karşılaşırlar ve ya kredi alamazlar yada aldıkları kredinin faiz oranları hayli yüksek olur. Bu durumda KOBİ ler için günü kurtaran ama gelecekte daha büyük finansman sorununa yol açar. KOSGEP Küçük ve orta ölçekli firmaları desteklemek amacı ile Faizsiz Kredi Desteği sunmaktadır. Gerekli iş planınızı hazırlayarak KOSGEB e başvurduğunuz zaman o sizin yerinize bankalarla görüşür ve kredinizi ayarlar. Kredinin faiz kısmının tamamını veya bir kısmını da firmanız adına KOSGEB üstlenir. Böylece size sadece anaparayı ödemek düşer.

Bizi Facebook sayfamızdan takip edin ve tüm Hibe Kredi detaylarından anından haberdar olun.

2016 Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri detaylı bilgi için tıklayınız.

2016 Yılı KOSGEB Hibe ve Destekleri Nelerdir?

KOSGEB 2016 yılında da KOBİ’leri ve yeni girişimcileri desteklemek amacıyla Hibe Kredi ve Faizsiz Kredi desteklerine devam edecektir. 2016 yılında KOSGEB in en merak edilen ve araştırılan desteği Adalet ve Kalkınma Partisinin seçim vaatleri arasında da  yer alan “Genç Girişimcilere 50 bin TL Hibe ve 100 Bin TL Faizsiz Kredi” ve “Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe ve 70 Bin TL Faizsiz Kredi” paketleri oldu. Seçimin hemen ardından gözler AKP ye çevrildi çünkü bu krediler hakkında çok fazla detay verilmemişti seçim bildirgesinde. KOSGEB’in üstleneceği bu hibe ve faizsiz destekleri alabilmek için belirli bir yol izlenmesi gerekmektedir.

Genç Girişimcilere 50.ooo TL Hibe Krediyi kimler alabilecek? Bize Ulaşın
Genç Çiftçilere 30.ooo TL Hibe Krediyi kimler alabilecek?Bize Ulaşın
2016 Büyükbaş Hayvancılık Hibe Destekleri ile ilgili Bize Ulaşın.
2016 Küçükbaş Hayvancılık Hibe Destekleri ile ilgili Bize Ulaşın
2016 Yılı Seracılık için verilecek Hibe, Destek ve Krediler için Bize Ulaşın
2016 Yılı Organik tarım için verilecek Hibe, Destek ve Krediler için Bize Ulaşın

KOSGEB 50 Bin TL Hibe Almak İçin Gereken Adımlar:

 1. KOSGEB Hibe ve Desteklerinden Faydalanabilmek için mutlaka KOSGEB’in eğitimlerini almak gerekmektedir. Geç kalmadan bu eğitimlerinizi tamamlayıp potansiyel rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz. Alınması gereken eğitimler:
  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almış olmak, KOSGEB Genç Girişimci Geliştirme Programında eğitim almış olmak veya Küçük Ölçekli İşletme Kurma Danışmanlığı Desteği (KÖİDD) Programını tamamlamış eğitime veya programa katıldığını belgeleyen ve işletmesini kuran girişimciler,
 2. -İŞGEM’de yer alan işletmeler
 3. İşletmenin Kurulması
 4. KOSGEP veritabanına kayıt olunması
 5. İş Planının hazılanması
 6. Değerlendirme

Bu adımları başarı ile geçtiyseniz artık sizde KOSGEB Hibe Desteklerinden faydalanabilirsiniz. Adım Adım KOSGEB Hibe Desteği Nasıl Alınır? makalemizde ayrıntılı açıklama mevcuttur.

2016 KOSGEB Hibe ve Destekleri  KOBİ leri geliştirmek ve büyütmek için ve ayrıca yeni girişimcileri desteklemek için artarak devam edecektir. Özellikle AKP nin açıklamış olduğu 2016 yılı ekonomik planlarında KOSGEB in önemli bir yeri olduğu görülmektedir. KOSGEB in 2016 yılı Hibe ve Desteklerinden sizde faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken iyi bir fikir ile bu ile iş planınızı geliştirmek ve azimle çalışmaktan geçmektedir.